لبیک اللهم لبیک لبیک لاشریک لک لبیک ان الحمد والنعمه لک و الملک لا شریک لک لبیک
تیتر خبرها
خانه / خبرها / دلالان در کمین زائران عتبات عالیات هستند

دلالان در کمین زائران عتبات عالیات هستند

محسن نظافتی، مدیر کل عتبات سازمان حج وزیارت در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج، داشتن روادید هنگام خروج از کشور را برای تمام زائران الزامی دانست و تاکید کرد: نیروی انتظامی ایران هیچ زائر را برای زیارت به عتبات بدون روادید اجازه خروج نمی‌دهند.
وی به انتشار برخی اخبار مبنی بر «اجازه رسمی عراق برای ورود زائران ایرانی بدون روادید به عتبات عالیات» گفت: این خبر هرگز صحت ندارد، مقامات عراقی‌ها بارها اعلام کردند که هرگز به هیچ زائری بدون روادید اجازه ورود به عراق نمی‌دهند.
نظاقتی از ورود غیرقانونی ۶۰ زائر ایرانی به فرودگاه نجف خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه این گروه از زائران ایرانی روز جمعه به صورت آزاد با هواپیمایی وارد فرودگاه نجف اشرف شدند که طرف عراقی اجازه ورود به آن‌ها را نداد.
وی افزود: پس از وساطت سازمان حج وزیارت و رایزنی با طرف عراقی، با دریافت ۸۱ دلار ( یعنی دوبرابر قیمت ویزا در حالت عادی) از این گروه زائران، روادید اضطراری برای آن‌ها صادر و اجازه ورود پیدا کردند، اما این گروه به دلیل ورود غیرقانونی جریمه نقدی هم شدند.
مدیر کل عتبات سازمان حج وزیارت، همچنین به زائران عتبات عالیات هشدار داد که در دام دلالان قرار نگیرند و ادامه داد: متاسفانه برخی از سودجویان با صدور روادید جعلی به دنبال کسب سود نامشروع‌ هستند که زائران عزیز باید مراقب این افراد شیاد باشند.
وی تاکید کرد: متاسفانه هفته گذشته یک گروه ۷۰ نفره از کشورمان وارد فرودگاه نجف شدند که مشخص شد روادید آن‌ها جعلی است، از این‌رو این گروه افزون بر دریافت جریمه نقدی، ۸۱ دلار به عنوان صدور روادید جدید پرداخت کردند. البته هیچ یک از این دو گروه ۶۰ و ۷۰ نفره با هماهنگی سازمان حج وزیارت اعزام نشده و تمامی آن‌ها به صورت آزاد به این کشور سفر کرده بودند.
نظافتی از آمادگی ۱۸۰۰ دفتر خدماتی و زیارتی برای صدور روادید جهت اعزام زائران حسینی به عتبات خبر داد و گفت: عزیزان زائر می‌توانند با پرداخت هزینه رسمی روادید به مبلغ ۴۰ دلار، روادید خود را از دفاتر خدماتی در سراسر کشور دریافت کنند و با زمان بندی ارائه شده از سوی سازمان حج وزیارت در مراکزی که نزدیک به مرز مشخص خواهد شد، حضور پیدا کنند.

درباره ی رحمت اله اکبریان

مطلب پیشنهادی

آخرین خبرها از قطار حرمین شریفین در عربستان

به گزارش خبرنگار گروه ترجمه پایگاه اطلاع رسانی حج، الوطن نوشت: یک شهروند سعودی بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *